Лісозаготівельні господарства України є базовими учасниками профільного ринку деревини. Найбільші площі лісових насаджень розташовані у Карпатах і Поліссі. Кожного місяця на електронних аукціонах реалізується 100% пиломатеріалів та ділової деревини. Організаторами торгів виступають біржі, які отримали дозвіл від держави. Для Української універсальної біржі ліцензія була схвалена однією з перших.
Вже понад рік продаж та купівля сировини відбуваються в форматі онлайн. Щоб взяти участь у торгах, потрібно пройти реєстрацію та укласти договір оренди біржового майданчика.
Надійна біржа для виробників та покупців
На сторінці https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/pylomaterialy-vid-vyrobnyka-na-auktsioni-ukrainskoi-universalnoi-birzhi/ є актуальна інформація про різновиди деревини та особливості торгів. Робота товариства «Українська універсальна біржа» стартувала у 1997 році. За цей період компанія зарекомендувала себе як надійного партнера, який бере на себе відповідальність за суворе дотримання регламенту торгів та прозорість угод, що укладаються на біржових майданчиках.
Після реформи ринку деревини виробники отримали можливість реалізувати свою продукцію за вигідними цінами. Цьому сприяє чесна конкуренція на аукціоні та державні гарантії.
Які пиломатеріали можна придбати на УУБ
Вироби зі стовбура дерева, який було очищено від гілок та кори, називають пиломатеріалами. На спеціальних станках їх розпилюють за стандартною технологією. Вироби з ялини, сосни використовують як опорні конструкції, будівельні матеріали. Листяні породи дерев придатні для оздоблення інтер’єру, виробництва покриття для підлоги тощо.
На аукціоні Української універсальної біржі можна придбати будь-які пиломатеріали із якісної деревини. Покупець має можливість купити потрібну кількість сировини та швидко укласти угоди, гарантом яких виступає біржа.
Етапи ринкової реформи
З 2019 року на державному ринку деревини почали відбуватися суттєві зміни.
- Перехід на нові стандарти якості та вимірювання, наближені до європейських параметрів.
- Пілотний проект на сервісі Прозорро. Продажі, який передбачав реалізацію 25% усієї деревини в країні через цю систему.
- Заборона товарним біржам працювати без офіційної ліцензії держави.
- Видача ліцензій та наказ про продаж 100% деревини на електронних торгах.
Такі кроки були потрібні, щоб кардинально змінити структуру ринку та виключити тіньові схеми, які використовувалися під час реалізації сировини.
Головні особливості електронного онлайн-аукціону
Для зручності користувачів усі процеси на торгах можуть відбуватися онлайн. Перед початком аукціону учаснику потрібно:
- заповнити заяву-анкету,
- зареєструватися та сформувати особистий кабінет,
- подати перелік документів,
- укласти договір та оплатити оренду торговельного майданчика.
Дізнатися про проведення торгів можна з розсилки чи на порталі біржі. Корисну інформацію розміщено у відповідному розділі біржового сайту, на додаткові питання експерти відповідають у телефонному режимі.